Modne sukienki damskie które warto mieć w swojej garderobie

Sukienka bez wątpienia jest jedną z podstawowych elementów damskiej garderoby. Istnieje wiele rodzajów takich kreacji, różniących się od siebie krojem, fasonem i okazją, na którą powinno się ją zakładać.

Szmizjerka

Jest to rodzaju sukienki dziennej, przeznaczonej raczej do noszenia na co dzień. Jej krój przypomina nieco męską koszulę. Często posiada kołnierzyk i jest spinana w pasie klamrą, albo wiązana paskiem na wysokości talii. W ten sposób podkreśla wcięcie. Tak więc świetnie nada się w przypadku kobiet, które mają słabo widoczne wcięcie w talii. Sukienka taka skutecznie zamaskuje tą niedoskonałość. Charakterystyczne jest to, że jest ona zapinana na guziki. Uszyta z grubego materiały, sprawdzi się świetnie do noszenia zimą. Z kolei wykonana z lekkich, zwiewnych materiałów, świetnie sprawdzi się na lato. Szmizjerki mogą to być letnie sukienki sportowe, albo nieco bardziej eleganckie. Wszystko zależy od tego, jak zostaną uszyte.

Sukienka typu empire

Jest to sukienka, która ma bardzo wysoko podniesioną talię. Świetnie radzi sobie więc z maskowaniem niedoskonałości w figurze. Charakterystyczne jest to, że są to sukienki sportowo eleganckie. Z racji tego, że od biustu są luźno puszczone, to są bardzo wygodne. Ten fason można jednak również często spotkać na weselach, albo innych eleganckich uroczystościach. Przeznaczenie takiej sukienki jest uzależnione od jej koloru i dodatków. Z pewnością jest to sukienka bardzo wygodna, maskująca wszelkie niedoskonałości. Polecana jest osobom, które posiadają lekki brzuszek, albo takim, które mają krótkie nogi w stosunki do reszty sylwetki. Tak naprawdę każda kobieta powinna mieć w szafie ten tym sukienki.

Sukienka syrena

sukienki koktajlowe
sukienki koktajlowe

Tego typu sukienka charakteryzuje się tym, że opina ona ciało od biustu do kolan. Następnie jest rozszerzana i sięga aż do ziemi. Jest to fason sukienki przeznaczony jedynie na bardzo eleganckie uroczystości. Nie nadaje się on do noszenia na co dzień. Ponadto sukienka ta jest bardzo niewygodna i ciężko byłoby ją zakładać na częstsze okazje. Najlepiej sprawdza się w przypadku osób, które posiadają ładną figurę. Wtedy dodatkowo ją podkreśla. Z kolei nie nadaje się do noszenia przez osoby, które posiadają nawet minimalną nadwagę. W takiej opiewającej ciało sukience, wszelkie niedoskonałości będą niestety ale widoczne. Sukienka ta jest bardzo mało popularną i zawsze, jeśli ktoś ją ubierze, to zwraca na siebie uwagę. Stąd też krój ten jest przeznaczony dla osób odważnych, które lubią być w centrum uwagi.

Mała czarna

czarna obcisła sukienka
czarna obcisła sukienka

Mała czarna jest sukienką, którą każda kobieta powinna posiadać w swojej garderobie. Nadaje się ona tak naprawdę na każde okazje. Nadaje się ona do noszenia zarówno na elegancie okazje, jak i na co dzień. Wszystko zależy od ozdób znajdujących się na niej i od jej kroju. Aktualnie tworzy się różnego rodzaju sukienki w tym fasonie. Można spotkać się z koronkowym, albo odsłoniętym tyłem, ramiączkami, albo ich brakiem. Jest to najpopularniejszy krój sukienki. Dzieje się tak z racji tego, że nadaje się ona tak naprawdę na każde okazje. Z racji tego, że sukienka jest czarna, to może zostać dopasowana do wszelkich dodatków i butów. Do tego koloru pasuje tak naprawdę wszystko. Każda kobieta, jeśli zwyczajnie nie ma pomysłu, co ma założyć na określoną okazję, to zakłada małą czarną.

Princeska

Princeska jest sukienką, którą najbardziej charakterystyczną cechą jest rozkloszowany dół. Do wysokości talii opiewa ona ciało, a następnie jest rozszerzana. Ten typ sukienki świetnie radzi sobie z maskowaniem niedoskonałości figury. Jeżeli ktoś nie posiada widocznego wcięcia w talii, to sukienka ta bardzo dobrze sobie z tym poradzi. Jest polecana do noszenia zarówno osobom niskim, jak i wysokim. Z tym, że osoby niskie powinny do niej zakładać wysokie buty, ponieważ może wtedy nieco poszerzać sylwetkę i skracać nogi. Princeski mogą to być sukienki na lato sportowe, wykonane z luźnych materiałów, a mogą to być sukienki eleganckie przeznaczone na wszelkie uroczystości. Wszystko zależy od materiału, z jakiego zostaną wykonane.

Bombka

modne sukienki
modne sukienki

Bombka jest sukienką, która charakteryzuje się tym, że jej górna część idealnie opiewa ciało, a na dole jest okrągła i mocno rozbudowana. Przeznaczona jest do noszenia raczej przez osoby szczupłe. Niestety ale, ze względu na rozbudowany dół osoby grubsze może dodatkowo poszerzać. Stąd też powinny one takich sukienek unikać. W przypadku osób niskich dobrze sprawdzą się dodatkowo obcasy. Każda mocno rozkloszowana sukienka przy osobach niskich może dodatkowo skracać nogi. Dlatego też tak ważne jest wtedy dopasowanie odpowiednich butów.

Podsumowując można powiedzieć, że krojów damskich sukienek jest naprawdę bardzo wiele. Każdy z nich nadaje się do noszenia na inne okazje i pasuje na inną figurę. Dlatego też tak ważne jest zwrócenie na to uwagi. Nie każda sukienka pasuje każdemu. To że określona osoba będzie wyglądała w konkretnej atrakcyjnie, nie oznacza, że kolejna też będzie. Wszystko zależy od indywidualnej sylwetki kobiecej. To do niej powinno się dopasowywać sukienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.